UrodaZdrowie i leczenie

Zaprojektuj swój uśmiech! Czym jest Digital Smile Design?

Jeśli planujesz poprawę wyglądu uzębienia, to na pewno zainteresuje Cię wiadomość, że w niektórych klinikach stomatologicznych w Polsce możesz zaprojektować swój nowy uśmiech. Przeczytaj, czym jest Digital Smile Design, jak wygląda proces projektowania nowego uśmiechu i kiedy warto skorzystać z tej możliwości.

Jeśli planujesz poprawę wyglądu uzębienia, to na pewno zainteresuje Cię wiadomość, że w niektórych klinikach stomatologicznych w Polsce możesz zaprojektować swój nowy uśmiech. Przeczytaj, czym jest Digital Smile Design, jak wygląda proces projektowania nowego uśmiechu i kiedy warto skorzystać z tej możliwości.

Co kryje się pod nazwą Digital Smile Design?

Digital Smile Design (DSD) to metoda wizualizacji efektów leczenia stomatologicznego, która pozwala też w szczegółowy sposób zaplanować metamorfozę uśmiechu. Jest więc narzędziem pomocnym zarówno dla lekarzy stomatologów, jak i pacjentów, którzy jeszcze przed rozpoczęciem leczenia mogą zobaczyć jego efekty.

Digital Smile Design na język polski tłumaczone jest jako cyfrowe projektowanie uśmiechu. Dlaczego projektowanie uśmiechu, a nie np. uzębienia czy leczenia dentystycznego?

W porównaniu do innych cyfrowych metod wizualizacji efektów leczenia stomatologicznego, Digital Smile Design umożliwia nie tylko stworzenie statycznego modelu szczęki i żuchwy, ale projekt uśmiechu, z całą jego dynamiką. W efekcie na ekranie komputera widzisz swoją twarz w różnych ujęciach. Możesz zobaczyć, w jaki sposób podjęte leczenie wpłynie na kształt i wyraz Twojej twarzy, a także, jak będzie wyglądać uzębienie podczas szerokiego uśmiechu.

Kiedy wykorzystywane jest cyfrowe projektowanie uśmiechu?

Digital Smile Design jest metodą szczególnie pomocną podczas kompleksowego leczenia zębów, którego celem jest pełna metamorfoza uśmiechu. Może składać się na nie:

  • uzupełnianie ubytków zębowych za pomocą implantów i protez,
  • stomatologia estetyczna, czyli np. założenie licówek i wybielanie zębów,
  • leczenie ortodontyczne.

Cyfrowe projektowanie uśmiechu bardzo ułatwia proces zaplanowania leczenia i jego przebieg, ponieważ do projektu dostęp mają wszyscy lekarze, biorący udział w metamorfozie pacjenta.

Digital Smile Design można też wykorzystać do wizualizacji poszczególnych zabiegów, np. leczenia implantoprotetycznego czy wtedy, gdy pacjent posiada pełne i zdrowe uzębienie, jednak wymaga ono poprawy pod względem estetycznym (np. poprawa zgryzu, usunięcie przebarwień).

Innymi słowy, z cyfrowego projektu uśmiechu możesz skorzystać, gdy zamierzasz podnieść estetykę swojego uzębienia poprzez różne zabiegi stomatologiczne.

Jak przebiega cyfrowe projektowanie uśmiechu?

Digital Smile Design jest metodą całkowicie nieinwazyjną i nie wymaga od pacjenta żadnego przygotowania. Czego możesz się spodziewać?

Na pierwszej wizycie lekarz sprawdza stan Twojego uzębienia, pyta o oczekiwania dotyczące metamorfozy uzębienia i informuje Cię, jakie leczenie należy podjąć, by osiągnąć pożądane efekty.

Następnie lekarz wykonuje zdjęcia wewnątrzustne, a po chwili udajesz się na sesję zdjęciową. Podczas niej specjalista wykonuje zestaw ujęć Twojej twarzy, zarówno podczas rozluźnienia, jak i wtedy, gdy się uśmiechasz.

Wszystkie zdjęcia są wgrywane do specjalnego programu, a lekarz rozpoczyna projektowanie Twojego nowego uśmiechu i planuje harmonogram leczenia. Sam proces projektowania przypomina pracę artysty, ponieważ specjalista dostosowuje uzębienie nie tylko do wzorcowych proporcji, ale też do indywidualnych cech Twojej twarzy.

W wyniku prac specjalisty, na ekranie komputera zobaczysz swoją twarz w różnych ujęciach, już po metamorfozie, a także otrzymasz szczegółowy plan leczenia wraz z kosztorysem. Możesz udać się z nimi do domu i na spokojnie podjąć decyzję. Jeśli nie masz zastrzeżeń co do planu, to przychodzi kolej na podjęcie leczenia stomatologicznego.

Shares:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *